Pregled 10.dana Eurobasketa: Završena osmina finala, Ex-Yu polovično: otpisani mi i Hrvati.

Napisao:  Pročitano 556 puta ponedeljak, 11 septembar 2017 00:41

Deseti dan Eurobasketa: Naši se oprostili od takmičenja, Španija perfektna, Srbija očekivano, Hrvati kući!

Naši reprezentativci su se na, nažalost, ružan način oprostili od Evropskog prvenstva - porazom 100-68 protiv moćne reprezentacije Letonije. 15/25 za skoro nevjerovatnih 60% iza linije za tri poena za pobjednika, a kada protivnik tako šutira onda nemate nikakve šanse. Ja lično nikad nijesam vidio neku evropsku reprezentaciju ili tim da sa takvom lakoćom bombarduje koš protivnika, što se može primijetiti i iz akumulirane timske statistike na odigranih 6 mečeva: protivnicima su u prosjeku “sipali” 90.7 poena, samo šutem za 3 poena 30 po meču.

Kod Letonaca najbolji su bili Tima sa 21 poenom, 6 skokova i 5 asistencija i Porzingis sa 19 poena i 6 skokova, dok su kapiten Dubljević sa 21 poenom i Vučević sa 16 poena i 9 skokova bili nedovoljni našoj reprezentaciji da makar malo ublaži poraz.

Reprezentacija Srbije je očekivano savladala Mađare, “neočekivano malom” razlikom 86-78, iako je prednost rasla i do 18 razlike. Prvo poluvrijeme je proteklo sa dosta uspona i padova u igri Srba, ali su na odmor pošli sa 7 poena plusa. U trećoj četvrtini su nagazili na gas i ušli u četvrti kvartal meča, sa prednošću od razlikom od 16 poena, te su tako nešto opuštenije priveli meč kraju.

Ognjen Kuzmić je bio najbolji pojedinac na meču, za njega 17 poena i 10 skokova, isti broj poena dodao je i Bogdanović, čemu je dodao i 6 asistencija, dok su dobri bili Mačvan i Marjanović sa po 14 poena. Kod Mađara najbolji su bili Perl sa 22 poena i 7 skokova i Ferencz sa 15 poena.

Španci su očekivano nanizali 6.pobjedu zaredom, na redu je bila Turska: 73-56. Od samog starta su Španci stavili do znanja domaćinu da ne odustaju od odbrane trona i riješili su prvu četvrtinu rezultatom 19-10. Iako je u naredne četvrtine, dobrim otporom domaćina, prednost pala na 6 poena razlike, Španci su u posljednjem kvartalu “nagazili” i riješili meč u svoju korist, ujedno i najvećom razlikom na meču od +17.

Kod pobjednika najbolji je bio Rodriguez sa 11 poena i 9 skokova (indeks 21), pratio ga je Rubio sa 15 poena zatim braća Gasol sa 11 poena Pau-a i 10 Marc-a. Kod domaćina najraspoloženiji je bio Korkmaz sa 20 poena.

Hrvati su bili nemoćni protiv reprezentacije Rusije. Od samog početka Rusi su kontrolisali meč i prednost je samo rasla do posljednjeg zvižduka i konačnih 101-78.

Šved je nastavio sa maestralnim partijama, postigao je 27 poena i dodao 12 asistencija, dok su ga pratili Kulagin i Zubkov sa po 14 poena. Kod Hrvata “usamljen” je bio Bogdanović sa 28 poena, dok je drugi član dvojca Šarić bio ispod svog nivoa sa 13 poena uz očajan procenat šuta iz igre.