Budućnost Bemaks nakon drame poražena u Staroj Zagori

Napisao:  Pročitano 278 puta sreda, 10 oktobar 2018 18:32

Košarkašice Budućnosti Bemaks nakon velike drame poražene su u Staroj Zagori od ekipe Beroe rezultatom 80:78 u okviru 2. kola Waba lige.

Budućnost je prvi period riješila u svoju korist 23:26, da bi u drugom Bugarke zaigrale odlično što im je omogućilo plus šest na poluvremenu (45:39).

U nastavku su Podgoričanke brzo neutralisale vođstvo domaćih, a nakon 30 minuta igre rezultat na semaforu dvorane "Municipal" pokazivao je 59:59.

Velika borba vodila se i u posljednjem periodu, Budućnost je u finišu u nekoliko navrata imala minimalno vođstvo, ali je Amerikanka Luis, asistencijama naše Ane Poček odvela Beroe na 79:78.

Do kraja je ostalo još pola minuta, napad za pobjedu nije iskoristila Nikolina Babić, a na drugoj strani Poček je pogodila jedno od dva slobodna bacanja (80:78).

Za napad naše ekipe preostalo je još pet sekundi, ali Podgoričanke nakon tajm-auta nijesu uspjele da pogode.

Kod Budućnosti Džebo je postigla 16 poena, Mitrašinović i Babić 15, Bura 14 i Kapor 10 poena.

U redovima Beroa najbolja je bila Ana poček sa 14 poena, 10 skokova i 5 asistencija, isti broj poena imala je Amerikanka Luis, dok je 11 ubacila još jedna Crnogorka- Snežana Aleksić.