Drama pripala Crnoj Gori: Tomašević trojkom srušio Španiju!

Napisao:  Pročitano 5446 puta subota, 12 avgust 2017 22:24

Crnogorska kadetska reprezentacija savladala je u drugom kolu Evropskog prvenstva koje se održava u Podgorici jednog od favorita za zlatnu medalju, selekciju Španije, rezultatom 77:76!

Naši kadeti su poveli 5:1, ali je ''furija'' u skladu sa svojim nadimkom odgovorila serijom 14:0, za prvo dvocifreno vođstvo na meču (5:15).

Selektor Ostojić je reagovao tajm-autom, koji je urodio plodom, jer su naši momci do kraja prve dionice uspjeli da zaostatak svedu na 6 poena.

U drugoj dionici Španci su terorisali Crnogorce na ofanzivnom skoku, pa su ponovo došli do dvocifrene zalihe, koju je na maksimalnih 16 poena (28:44) sa zvukom posljednje sirene prvog poluvremena, sa centra igrališta, nevjerovatnom trojkom podigao Aldama.

Zanimljiv je podatak da su naši rivali u prvih 20 minuta imali čak 17 ofanzivnih skokova, naspram svega 2 crnogorskih kadeta, što je glavni razlog visoke razlike u dosadašnjem dijelu susreta.

Crna Gora je potpuno promijenila ploču u drugom poluvremenu: Ostojićevi izabranici su sa sasvim drugačijim izrazom lica kročili na parket ''Morače'' na startu treće četvrtine, riješeni da preokrenu situaciju na terenu.

Naši kadeti su, predvođeni nadahnutim Vlahovićem, potpuno zaustavili udarne igle Španije, dok su na drugoj strani rešetali njihov koš, napravivši nevjerovatan parcijal 32:9, koji je zaključio Marinović sjajnom trojkom uz zvuk sirene i ušavši u posljednjih 10 minuta sa 7 poena viška (60:53)!

Španci su na startu posljednje četvrtine pokušali da presingom po cijelom terenu povećaju nivo intenziteta u odbrani, ali su Kljajić, Vlahović i Vujisić, nošeni sjajnom podrškom podgoričke publike, održavali stečenu zalihu do 35. minuta. Tada je uslijedio period bolje igre ''furije'', koja je prišla na -2 (67:65), a potom i na samo -1 (69:68), prije nego što je Tomašević pogodio zlata vrijednu trojku za plus 4 manje od dva minuta prije kraja (72:68).

Španci su međutim na drugoj strani uzvratili istom mjerom, pa se uplo u dramatičan posljednji minut susreta (72:71).

U narednom napadu našeg tima lopta je završila u rukama večeras izvrsnog Vlahovića, koji je samopuzdano krenuo ka košu rivala i pogodio za plus 3 (74:71).

I Španija je iskoristila svoj napad, a potom je Marsenić naivno pokušao dugo dodavanje tokom presinga protivnika, koji su presjekli pas, a potom lako poentirali uz faul, za plus 2 (74:76), 25 sekundi prije kraja.

Ostojić je zatražio tajm-aut, nakon kojeg je loptu sa strane izveo Marsenić. Naš plej je ispravio prethodnu grešku uposlivši Tomaševića, koji je bez razmišljanja šutnuo trojku i - pogodio za delirijum na tribinama ''Morače''(77:76).

Španci su u narednom ataku spustili loptu Dikeu, koji je utrojen od strane naših igrača. Pokušaj dodavanja tamnoputog igrača nije bio uspješan, a ''mrtvu loptu'' pokupio je Vujisić i slavlje je praktično moglo da počne!

Naši momci su napravili veliki rezultat večeras u ''Morači'', jasno stavivši do znanja da su spremni za velika djela!

Najefikasniji u timu pobjednika bio je Vlahović sa 20 poena, po 12 su ih dodali Kljajić i Marinović, dok je ''meč-viner'' Tomašević upisao 11 pogodaka.

U timu Španije najviše su pokazali Aldama sa 18 i Garsija sa 13 pogodaka.

Nakon dva odigrana meča Crna Gora drži prvo mjesto u grupi D, sa učinkom od dvije pobjede, dok drugo mjesto sa po jednim uspjehom dijele Letonija i Španija. Na začelju je Švedska sa oba poraza.

U posljednjem meču grupne faze naši momci sastaju se sjutra u 20:30 časova, takođe u SC ''Morača'' sa vršnjacima iz Letonije.