Fantastični Dubljević i Ivanović srušili Ukrajinu

Napisao:  Pročitano 1313 puta ponedeljak, 17 septembar 2018 21:01

Reprezentacija Crne Gore ostvarila je prvu pobjedu u drugoj fazi kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Naši momci nošeni sjajnom atmosferom u Nikšiću savladali su Ukrajinu 90:84.

U prvom periodu igralo se čvrsto sa dosta ličnih grešaka i promašenih šuteva u kojem su se Crnogorci bolje snašli dobivši ga sa 16:13.

Crna Gora je u drugom periodu bila u egalu ponajviše zahvaljujući Nikoli Ivanoviću koji je sjajnom rolom onemogućio Ukrajince da se rezultatski odlijepe.

Međutim, vrlo brzo su gosti na krilima NBA asa Aleksa Lena stekli najvećih šest poena razlike na tri minuta do kraja poluvremena (29:35).

Ukrajina je bila u naletu, činilo se da će na odmor otići sa prednošću, a onda je uslijedio "one man show" u režiji Bojana Dubljevića.

Centar Valensije pogodio je prvo iz reketa, a nakon toga postigao je tri trojke za erupciju oduševljenja u SC "Nikšić".

Šlag na tortu dogodio se u posljednjim trenucima prvog poluvremena kada je Ivanović trojkom sa centra donio Crnoj Gori plus 5 (45:40).

Veoma napet meč i u nastavku, Dubljeviću i Ivanoviću poenterski su se priključili Aleksa Popović i Nemanja Đurišić pa su "crveni" u posljednjih 10 minuta ušli sa 62:58.

Kakvo otvaranje posljednjeg perioda izabranika Zvezdana Mitrovića, prvo je Ivanović sjajno položio, a zatim je i Aleksa Popović pogodio trojku za eksploziju na tribinama.

Uslijedio je tajm-aut sa klupe gostiju, ali ni to nije pomoglo ukrajinskoj selekciji, "crveni" su bili u naletu: Ivanović je trojkom odveo Crnu Goru na dvocifrenih 70:58, da bi Petar Popović u kontri zakucao za velikih 72:58.

Ukrajina je u finišu meča uspjela samo da ublaži poraz, Crna Gora slavi veliku pobjedu, prvu u kvalifikacijama za Mundobasket.

Najefikasniji u redovima Crne Gore bio je sjajni Nikola Ivanović sa 30 poena, Bojan Dubljević postigao je 26, oni su imali podršku od Alekse Popovića koji je postigao 12 poena, poen manje zabilježio je Đurišić.

Kod Ukrajine, Len i Mikhaljuk bili su najbolji sa po 13 koševa.