Crnogorci srušili Francusku u Istanbulu

Napisao:  Pročitano 2003 puta utorak, 03 jul 2018 14:02

Mlada reprezentacija Crne Gore upisala je trijumf protiv snažne selekcije Francuske rezultatom 68:52 u prvom meču na turniru u Istanbulu

Francuzi su u uvodnom kvartalu slavili sa niskih 14:12, da bi u drugom nakon ravnopravne borbe "pijetlovi" pri rezultatu 24:24 napravili seriju 5:0 (29:24).

"Crveni" su se odlično nosili sa Fracnuzima i zahvaljujući Simonoviću i Popoviću, Crna Gora je bila u egalu na dva minuta do kraja treće četvrtine (41:37).

Crnogorci uspijevaju konačno i da povedu (41:42), trojka Starovlaha, koš Kaluđerovića, ali su Francuzi jednim pogođenim penalom postavili konačnih 42:42 nakon 30 minuta.

Izabranici Dušana Dubljevića, na krilima Miloša Popovića prave seriju 12:2 i odlaze na osjetnih 44:54 na nešto više od 6 minuta do kraja.

Crna Gora je nastavila sa dobrom igrom, ne dozvoljavajući Francuzima ni promil šanse.

Miloš Popović i Radule Raspopović dotukli su "trikolore" za konačnih 52:68.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je pomenuti Popović sa 23 poena, pratio ga je Simonović sa 12 poena.

Ostali strijelci: Jokić 7, Raspopović 6, Slavković 7, Starovlah 7, Kaluđerović 4, V. Popović 2.

Kod Francuza, Janik Blank bio je najbolji sa 11 koševa.