Kakva partija Crne Gore: "Crveni" se prošetali Ljubljanom i kvalifikacije završili na drugom mjestu

Napisao:  Pročitano 1886 puta nedelja, 01 jul 2018 20:10

Reprezentacija Crne Gore napravila je podvig u Ljubljani, "crveni" su u posljednjem kolu kvalifikacija brejkovali aktuelne evropske prvake Sloveniju, rezultatom 74:87 revanširavši joj se tako za poraz u Podgorici.

Slovenci su malo bolje otvorili meč i nakon tri ipo minuta igre imali su vođstvo od 7:4.

U tim trenucima, Crnogorci su zaigrali, malo je reći sjajno, ekipa Zvezdana Mitrovića na pogon Nemanja Đurišića napravila je seriju 15:0 (7:19).

"Crveni" su do kraja perioda uspjeli da sačuvaju dvocifrenu razliku (14:24).

Crnogorci su nastavili sa sjajnom igrom, te su za samo dva minuta druge dionice stigli do velikih 18:35.

Naša selekcija održavala je visoku zalihu sve do rezultata 26:40, kada Slovenci preko raspoloženog Rupnika i Murića smanjuju na 37:41.

Ivanović je potom pogodio trojku za 37:44, da bi do kraja poluvremena, Čančar na jednoj, Pavlićević na drugoj pogodili sa linije slobodnih bacanja (39:46).

Slovenačka selekcija parcijalom 7:1 na startu drugog poluvremena prilazi našima na samo poen zaostatka (46:47).

Nalet, domaćina ponovo je odbio Nikola Ivanović, pogodivši iza linije 6,75 (46:50).

Do kraja treće četvrtine vodila se velika borba, Crnogorci su držali vođstvo sve vrijeme, a na kraju 30-tog minuta rezultat je glasio 56:58.

Fenomenalno su "crveni" otvorili uvodnih par minuta odlučujuće dionice.

Izabranici Zvezdana Mitrovića serijom 13:2 ( pogodili tri trojke) odlaze na visokih 58:71.

Nakratko su Slovenci zaprijetili i smanjili na 62:71, ali Suad Šehović trojkom i Nidam bacanjima donose Crnoj Gori plus 14 i pobjeda je bila sve bliže (62:76).

Slovenija je neuspješno pokušavala da ublaži poraz, Crna Gora na kraju lako privodi meč i bilježi treću pobjedu u kvalifikacijama, kojom prestiže domaćina na tabeli.

Konačan rezultat 74:87.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je sjajni Nemanja Đurišić sa 23 pogotka, pratili su ga izvanredni Ivanović sa 19, Bjelica sa 17 i Popović 13.

Kod Slovenije, Čančar, Rupnik i Prepelič imali su po 15 poena.

U novoformiranoj grupi I, Crna Gora će igrati sa Turskom, Letonijom i Ukrajinom, a prenijeće pet bodova iz mečeva sa Španijom i Slovenijom