Poraz Crne Gore od Španije, debi i prvi poeni Kljajića

Napisao:  Pročitano 1029 puta ponedeljak, 26 februar 2018 20:04

Naši najbolji košarkaši poraženi su u Saragosi od selekcije Španije u okviru 4. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo rezultatom 79:67.

Crnogorci su veoma loše otvorili meč, naša selekcija u 6. minutu zaostajala je sa 18:6.

Španiju je predvodio sjajni Kolom koji je ubacio tri trojke.

"Furija" je većim dijelom prve dionice imala dvocifreno vođstvo, ali su naši preko Nidama i debitanta Gajovića smanjili na 23:17.

Domaći su trojkom Bareira poveli 26:17, ali "crveni" sa brzih 6:0 prilaze na 26:23.

Izabranicima Zvezdana Mitrovića u tim trenucima polazilo je sve za rukom.

Trojkom Petra Popovića poravnali smo rezultat na 36:36.

Ipak, Španci, predvođeni Agilarom, prave seriju 10:3 i na odmor polaze sa plus 8 (47:39).

Puleni Serđa Skariola održavali su stečenu zalihu u trećem kvartalu, koja je na kraju iznosila 11 poena razlike (64:53).

U posljednjem Španija je rutinski privela meč kraju nanijevši "crvenima" treći poraz u dosadašnjem dijelu kvalifikacija.

Španija je prva na tabeli sa skorom 4-0, druga je Slovenija (2-2), dok Crna Gora i Bjelorusija imaju učinak od pobjede i tri poraza.

Konačan rezultat 79:67.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Zoran Nikolić sa 13 poena i 8 skokova, 10 je postigao Nikola Ivanović. Debitovao je i mladi Jovan Kljajić koji je za nešto više od 18 minuta na parketu upisao 2 poena i jedan skok.

Pablo Agilar predvodio je "furiju" sa 15 poena, njega su pratili Kolom sa 11, te Fernandez i Vaskez sa po 10.

Photo by: fiba-basketball.com