Crna Gora razbila Bjelorusiju u Minsku

Napisao:  Pročitano 1363 puta nedelja, 26 novembar 2017 19:23

Košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je večeras u Minsku selekciju Bjelorusije u meču 2. kola kvalifikacija za Mundobasket (grupa A) rezultatom 67:91.

Utakmica je počela sa 90 minuta kašnjenja jer je bilo neophodno zamijeniti neispravan koš, a rezervnog u hali nije bilo, pa se čekalo da bude dopremljen iz drugog dijela grada...

Crnogorci su nakon odmjeravanja snaga u prvih par minuta zaigrali sjajno i serijom 10:0, tokom kojih smo vidjeli atraktivna zakucavanja Grina i Radovića, stigli do dvocifrenog viška (2:12).

Bjelorusi nisu imali rješenje za izuzetno agresivno odbranu ''crvenih'', mučili su se da prevedu loptu, pa su naši održavali dvocifrenu razliku, koja je u nekoliko navrata iznosila i 11 poena.

U finišu prve dionice domaćin je uspio da smanji zaostatak na 8 poena (16:24).

U drugoj četvrtini naš protivnik je prišao na dva posjeda zaostatka (22:28), ali su se Mitrovićevi puleni trgli i novom serijom, ovog puta od 9:0 uvećali razliku na 15 poena (22:37).

Bjelorusiji u ofanzivi bukvalno ništa nije polazilo ra rukom, pa su se ''crveni'' trojkom i košem u kontri Šehovića, a potom i Sekulića i Radovića, dodatno distancirali u 18. minutu (24:48).

Indisponirani domaćin tek što je postigao koš nakon duže pauze, a naši su već uzvratili trojkom Pavlićevića i košem Šehovića u kontranapadu, za maksimalnih plus 27 (26:53).

Do kraja poluvremena, Bjelorusija je uspjela da smanji minus za tri poena - 31:55.

Najefikasniji u prvih 20 minuta u našem državnom timu bio je za igru vidno raspoloženi Radović sa 10 poena, 9 ih je dodao Sekulić, a 8 Ivanović.

Drugo poluvrijeme Ivanović je načeo trojkom za novih 27 poena prednosti (31:58), ali su domaći uzvratili serijom 8:0 (39:58), prinudivši Zvezdana Mitrovića da reaguje tajm-autom.

Poslije savjeta selektora nismo iskoristili napad, ali smo ipak prekinuli nalet Bjelorusa dobrom igrom u odbrani i zakucavanjem Grina u NBA stilu, koje je iz nje proisteklo.

Ipak, ''crvenima'' nije polazilo za rukom da pronađu ritam iz prvog poluvremena, pa su domaći uspjeli da se primaknu na 17 poena (45:62).

Mihailović je pogodio trojku za plus 20 (45:65), ali je zonska odbrana domaćih dala rezultat, pa su prišli na ''samo'' 16 poena (49:65).

Zona se najbolje razbija jakom odbranom i kontranapadima, što je naš državni tim uradio, te novim zakucavanjem Grina i polaganjem Đurišića vratio 20 poena prednosti  - 49:69, što je konačan rezultat 3. dionice.

Na startu zaključnog kvartala koševe su postigli Vranješ (trojka) i Đurišić za plus 24 (49:74).

Crnogorci su u preostalom dijelu meča tjerali do +30 (52:82), a potom su povukli ručnu i dozvolili domaćinu da kolko-tolko ublaže poraz.

Najefikasniji u crnogorskom timu bio je Radović sa 16 poena, Sekulić ih je dodao 14, a 13 Amerikanac Grin, koji je demonstrirao određene limite u pozicionom napadu, ali i nevjerovatne fizičke predispozicije, sjajnu igru u defanzivi, kontranapadu i skoku, dajući našem državnom timu atletizam koji mu nedostaje.

Dvocifreni su bili još Ivanović sa 11 i Vranješ sa 10 pogodaka, dok se u Bjelorusiji izdvojio Liutič sa 18 koševa.

Statistika (Radoviću upisana tri poena koja je postigao Sekulić):                                                                                                             POENI: