Lovćen silan protiv Jedinstva

Napisao:  Pročitano 2053 puta utorak, 14 februar 2017 19:38

Košarkaši Lovćena savladali su u prvom meču 19. kola Prve A ERSTE crnogorske lige ekipu bjelopoljskog Jedinstva, rezultatom 98:64.

Cetinjani su silovito ušli u meč, oborivši na koljena indisponirane goste već u prvoj četvrtini (25:6).

Bjelopoljci su se djelimično opravili u drugom kvartalu, ali nedovoljno da spuste razliku, pa je već nakon prvih 20 minuta bilo jasno da će domaćin napraviti sjajnu uvertiru za nastup na Fajnal foru crnogorskog Kupa.

Pejićevi puleni su u trećem periodu uvečavali razliku do plus 37 u 30. minutu (83:46), da bi gosti u posljednjem iskoristili njihovo opuštanje da koliko-toliko ublaže poraz.

U pobjedničkom timu briljirao je Latković, MVP 19. runde u najavi, sa učinkom od 35 poena, 5 skokova, 4 asistencije i tri ukradene lopte (indeks 44), dok ništa manje sjajan nije bio Knežević, autor 27 poena i 9 uhvaćenih lopti (indeks 40). Dovifren košgeterski učinak imali su još i Pajović (14) i Starovlah (11).

U poraženom timu, koji večeras nije mogao da računa na povrijeđene Fisika i Draškovića, najefikasniji je bio Leković sa 21 poenom, 18 ih je dodao novajlija Bjelić, a 16 Bošković.