Ništa od prvijenca Stršljena, Danilovgrad slavio u Plavu

Napisao:  Pročitano 1053 puta subota, 31 oktobar 2015 20:58

Košarkaši Danilovgrada zabilježili su prvu pobjedu u novoj sezoni Erste lige. Izabranici Borivoja Stanišića slavili su u trećem kolu A lige rezultatom 68:70.

Gosti su bolje otvorili meč i nakon prvih 10 minuta su imali zalihu od 7 poena (10:17).

Domaći su uspijeli da smanje razliku pred odlazak na odmor (28:32).

Danilovgrađani su u nastavku ponovo prikazali dobru igru, koja im je donijela dvocifrenu prednost pred odlučujući kvartal (43:53).

"Stršljeni" su pokušali hrabrom igrom da dođu do preokreta ali nijesu uspjeli, pa su bodovi pripali Danilovgradu.

Konačan rezultat 68:70.

Najefikasniji kod gostiju bio je Nikola Lalić sa 17 poena, Popović ih je dodao 16, dok je Zoran Vilotijević bio autor 13 poena.

Kod Stršljena najefikasniji bio je Amerikanac Grifin Rame sa 23 pogotka i 7 skokova, 15 je upisao Živaljević, a 11 Radončić uz 9 skokova.