Savović: Velike promjene su se desile u hercegnovskoj košarci

Napisao:  Pročitano 1370 puta nedelja, 18 oktobar 2015 14:07

Novo Primorje kreće od B lige. Velike promjene desile su se u hercegnovskoj košarci pred novu sezonu, koja je zvanično počela juče. Klub je preuzeo Jasminko Lazović, a na klupu je vraćen Novljanin Slobodan Savović, koji je za naš portal govorio o ambicijama nove uprave kluba.

''Košarka u Herceg Novom se ove godine mijenja u pozitivnom smjeru. Uz veliku podršku opštine došlo je do pripajanja svih košarkaskih klubova u jedan klub - ''KK Primorje 1945''. Izabrano je novo rukovodstvo, koje predvodi predsjednik Jasminko Lazović. Jasminko je rođeni Novljanin, uspješni preduzetnik i bivši igrač Primorja. Zbog činjenice da je košarka u Herceg Novom lošim upravljanjem proteklih godina dovedena na klimave noge, odlučio je da uz pomoć ljudi iz košarkaškog svijeta i stručnih ljudi iz Herceg Novog uloži maksimalne napore da naš grad vrati na košarkašku mapu Crne Gore i regiona. Jedan od prioriteta kluba će biti posvećenost radu sa mlađim selekcijama i radiće se na stvaranju uslova za trening, koji će omogućiti mladim igračima da se adekvatno razvijaju. U planu je da se uspostavi i regionalna saradnja sa košarkaškim klubovima iz Dubrovnika i Trebinja'' - objašnjava bivši šef stručnog štaba Teoda.

Savović je govorio i razlozima povratka na klupu ekipe koju je u svojoj debitantkoj trenerskoj sezoni doveo do istorijskog plasmana u plej-of crnogorskog šampionata.

''Pristao sam da se vratim u Herceg Novi na nagovor novog predsjednika Jasminka Lazovića, jer imamo identičnu viziju u kom pravcu treba da ide košarka u Herceg Novom. To je glavni razlog. Moramo se posvetiti radu sa mlađima kategorijama, omasovljavanju košarke i davanju šanse mladima u seniorskoj konkurenciji'', kaže bivši košarkaš Partizana.

Primorje je sezonu u B ligi juče započelo porazom od Zete, ali to previše ne brine mladog trenera:

''U sezonu smo ušli sa veoma mladom ekipom, a mene lično raduje činjenica da su svi igrači u timu ponikli u mlađim selekcijama našeg kluba. Znači da talenata ima, samo ih treba stručno usmijeravati i maksimalno im se posvetiti. Siguran sam da je to pravi put i da će rezultat doći'', zaključuje Savović.