Budućnost nakon drame vratila neizvjesnost: "Plavi" umalo prokockali veliku prednost

Napisao:  Pročitano 948 puta ponedeljak, 28 maj 2018 20:31

Košarkaši Budućnost Volija savladali su ekipu Mornara u "Morači" rezultatom 88:87 smanjivši tako na 2:1 u seriji. Naredni meč igra se u Baru, gdje će Mornar imati drugu meč loptu za titulu prvaka Crne Gore.

Prva polovina uvodne dionice nije donijela neka prevelika uzbuđenja, osim što su obje ekipe bile šuterski raspoložene (14:14).

"Plavi" uspijevaju u finišu dionice sjajnom igrom da se rezultatski odlijepe i povedu sa 32:23.

Budućnost sa puno žara ulazi u drugi period, te poenima Zorana Nikolića, Gordića sa bacanja i trojkom Danila Nikolića stiže do 7:0 (39:23).

Mornar je odreagovao sjajnim košem Pavića i trojkom Mugoše i smanjio na 39:28.

Polovina druge dionice donijela je prava uzbuđenja, tehničke greške nakon koškanja dobili su Gibson i Nidam, a to je plejmejkeru Barana bila treća lična.

Uslijedili su burni protesti sa klupe Mornara, nakon čega je isključen prvi čovjek Barana Đorđije Pavićević.

Budućnost nije ispuštala visoku prednost i na odmor je otišla sa 15 poena razlike (54:39).

Ekipa Aleksandra Džikića dominirala je i u nastavku meča. Domaći su sa 17 poena prednosti ušli u posljednju četvrtinu - 74:57. Gordić je uz zvuk sirene pogodio za tri.

Prednost Budućnosti je rasla do maksimalnih 19 razlike, ukoliko se ne desi neko čudo, četvrta utakmica igraće se u Baru.

Međutim, Barani nijesu imali šta da izgube, ubrzali su ritam, počeli da pogađaju šuteve i polukontre.

Trojkom Mijovića i bacanjima Nidama, Mornar je smanjio na samo pet poena minusa (82:77).

Barović na drugoj strani nije uspio da pogodi slobodna bacanja, a Mornar to kažnjava i pogađa za tri poena (82:80).

Budućnost je povela 83:80, Nidam je potom pogodio polaganje, ali je podgorička ekipa uspjela da odbije nalet Barana i digne razliku na 87:82, nakon čega je trener gostiju zatražio minut odmora.

Do kraja je ostao još jedan minut, a Barani zakucavanjem Lukovića odmah poentiraju, na drugoj strani Gordić nije bio precizan iza linije 6.75.

Mornar je imao bitan "atak", Nidam je promašio trojku, Luković je stigao do ofanzivnog skoka, a potom je i fauliran.

Srpski centar je promašio oba penala, da bi potom Barani Gordića poslali na liniju slobodnih bacanja.

Plejmejker domaćih pogodio je samo jedno bacanje, Mornar brzo ide u napad i Mijović pogađa veoma važnu trojku za samo minus jedan 88:87.

Uslijedila su novi penali za Budućnost, fauliran je Ivanović, koji međutim, promašuje oba bacanja i otvara mogućnost gostima da pogotkom u posljednih pet sekundi osvoje titulu.

Loptu je primio Nidam, "ispalivši" dalekometni hitac koji, ipak, nije prošao kroz cilindar, pa je Budućnost mogla da odahne.

Podgoričani su spasili prvu meč loptu i sada će pokušati u Baru da vrate brejk.

Konačan rezultat 88:87.

Kod Budućnosti, Gordić je bio najbolji sa 17 poena, pratio ga je Ivanović sa 13, Danilo Nikolić ubacio je 11, koliko je postigao i Gibson.

U redovima Mornara, Mićović najbolji sa 17, Vujošević je dodao 12, a Mugoša 10.