Nidam razbio Budućnost, Mornar na korak od titule!

Napisao:  Pročitano 1823 puta subota, 26 maj 2018 19:18

Košarkaši Mornara savladali su Budućnost VOLI i u drugom meču finalne serije plej-ofa crnogorske ERSTE lige i samo ih pobjeda dijeli od istorijske šampionske titule! Barani su do vođstva u seriji stigli večeras u svojoj ''Topolici'', rezultatom 93:85.

Budućnost je jače krenula u revanš, stekavši 9 poena prednosti (7:16), a ''plavi'' su do kraja uvodne dionice sačuvali višak od 5 poena (18:23).

Podgoričani su u drugom kvartalu ponovo došli do 9 poena razlike (23:32), ai je domaćin u drugom dijelu četvrtine bacanjima Mićovića uspio da izjednači na 42:42.

Ipak, gosti su na odmora uspjeli da pođu sa vođstvom 44:47.

U trećoj dionici domaćin je uspostavio svoj ritam i preuzeo kontrolu nad rezultatom, a Reli Ros je trojkom u finišu donio Mornaru maksimalnih +8 (71:63).

Budućnost je ponovo povela u 33. minutu košem Nikolića (71:72), ali je Mornar odgovorio parcijalom 4:0, za vođstvo 75:72.

Ilić zakucavanjem i Gordić košem sa poludistance ponovo su stavili goste ispred Barana (75:76), ali samo na kratko jer su na drugoj strani Nidam i Reli Ros digli na noge, nažalost moramo konstatovati, polupraznu ''Topolicu'' (79:76).

Ključni trenutak desio se 3 ipo minuta prije kraja, kada je Mićović iz kornera podogio trojku za plus 6 (82:76)!

Nakon tajm-auta Džikića gosti nisu iskoristili napad, a na suprotnoj strani Mugoša je bio precizan poslije ofanzivnog skoka, za nedostižnih 84:76!

Sljedeći atak gostiju finalizovan je trojkom Danila Nikolića, prvoj Budućnosti u nastavku meča, za tračak nade - 84:79.

Međutim, taj tračak je ugasio Luković, koji je faul košem stavio taćku na pitanje pobjednika - 87:79, dva minuta prije posljednje sirene.

Apsolutni junak pobjede domaćina bio je fenomenalni Nidam, autor 41 poena (i po 5 skokova i asistencija, indeks 48!), a pratio ga je Mićović (18), koji je u drugom poluvremenu ubacio 4 trojke. Dvocifreni su bili još Reli Ros i Luković sa po 13 poena.

U timu Budućnosti istakli su se Ivanović sa 19, Danilo Nikolić sa 15 i Gordić sa 14 poena.

Treći meč finalne serije na programu je u ponedjeljak u podgoričkoj ''Morači''.