Mornar 'stotkom' do finala, kraj odlične sezone za Sutjesku

Napisao:  Pročitano 1386 puta ponedeljak, 21 maj 2018 21:05

Košarkaši Mornara savladali su večeras u Nikšiću ekipu Sutjeske rezultatom 78:100 u drugom meču polufinalne serije plej-ofa ERSTE lige, plasiravši se tako u finale, gdje ga čeka ekipa Budućnosti.

Raspucani Barani su ipak bili prevelik zalogaj za odličnu Sutjesku, koja je ispunila svoj cilj i plasirala se u ABA 2 ligu naredne sezone.

Gosti su već u prvoj dionici najavili ubjedljiv trijumf: 19:33.

Mornar je do 30. minuta uspio da ubaci čak 78 poena i stekne 18 poena viška, da bi u posljednjoj četvrtini produbio jaz i 'stotkom' stavio tačku na seriju.

Najbolji u timu pobjednika bio je Reli Ros sa 26 poena, a po 15 su ih dodali Nidam, Pavić i Mugoša.

U timu Sutjeske istakao se Đite sa 18 pogodaka i 11 uhvaćenih lopti, pratio ga je Pavlićević sa 16, te Lalović sa 13 i Đoković sa 11 pogodaka.