Mornar rutinski do 1:0 protiv Sutjeske

Napisao:  Pročitano 1096 puta subota, 19 maj 2018 21:40

Košarkaši Mornara odbranili su “Topolicu” u prvom meču polufinala Erste Prve A lige. Izabranici Mihaila Pavićevića slavili su protiv Sutjeske rezultatom 97:73.

Mornar je uvodnih deset minuta riješio u svoju korist sa 19:14. Barani su bili veoma motisavani u ovom meču, što govori i rezultat na poluvremenu.

Ekipa Mihaila Pavićevića i drugi period dobija i to 22:14 i na odmor odlazi sa opipljivih 13 poena plusa (41:28).

Sutjeska nije uspjela da priprjeti, a večeras odlični Barani riješavaju i treći kvartal i pred odlučujućih 10 minuta imaju vođstvo od 70:50.

Do kraja meča, Barani rutinski privode utakmicu kraju i krajnjim rezultatom 97:73 dolaze do vođstva od 1:0 u seriji.

Najefikasniji u pobjedi Mornara bio je Strahinja Mićović sa 16 poena, Ros je dodao 14, a Nidam i Vranješ po 12.

Najbolji u redovima Nikšićana bio je Sidi Đite sa 17 poena i 10 skokova, Džonson je ubacio 15, a poen manje Pavlićević.