Mornar slavio u Nikšiću i izborio prednost domaćeg terena

Napisao:  Pročitano 1169 puta utorak, 15 maj 2018 19:16

Košarkaši Mornara u direktnom duelu za drugo mjesto savladali su Sutjesku u Nikšiću rezultatom 74:70 u okviru posljednjeg kola Superlige.

Sutjeska je na krilima sjajnog Pavlićevića odlično otvorila meč povevši sa 15:10.

Nastavila je ekipa Zorana Glomazića da pogađa šuteve, a na kraju prvog kvartala domaći su vodili sa 27:17.

Nikšićani i u drugoj dionici igraju sjajno i parcijalom 5:0 stižu do rekordnih 32:17.

Međutim, Mornar se konačno probudio predvođen Derikom Nidamom stiže do izjednačenja u finišu prvog poluvremena.

U posljednjem napadu prvog dijela igre, Luković je pogodio donijevši Baranima prednost od 38:40.

Gosti su sjajno otvorili drugo poluvrijeme, redom su pogađali Luković, Mugoša i Vranješ za najvećih 38:47.

Sutjeska se brzo vratila preko nestvarnog Pavlićevića i smanjila na 49:53.

Barani vraćaju plus 9 preko Mićovića i Rosa, Sutjeska se odmah trgla i smanjila na 55:58.

Izabranici Mihaila Pavićevića uspijevaju u finišu trećeg perioda da preko Pavića i Rosa dignu razliku na plus 8 (57:64).

U posljednjih deset minuta vodila se velika borba, ali Nikšićani nijesu uspjevali da okrenu meč u svoju korist iako su imali dosta prilika za to.

Pobjedu Mornara potvrdio je Vranješ pogodivši dva bacanja na sekund i nešto do kraja za konačnih 74:70.

Napomenimo, da je Sutjeska imala početkom druge dionice velikih 32:17 ali ipak nije uspjela da napravi još jednu senzaciju.

Barani su ovom pobjedom ponovo drugo i upravo će dočekati Sutjesku u polufinalu plej-ofa.

Najefikasniji kod Mornara bio je Uroš Luković sa 16 poena i 14 skokova, pratili su ga Nidam sa 15, Mugoša sa 13, te Ros i Vranješ sa 11 pogodaka.

Kod Sutjeske briljirao je Pavlićević sa 29 poena i 7 trojki, 15 uz 12 skokova djelo je Sidi Đitea.