Mornar u posljednjoj četvrtini serijom 17:0 srušio Budućnost

Napisao:  Pročitano 1503 puta sreda, 09 maj 2018 20:30

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras u podgoričkoj ''Morači'' ekipu Budućnosti u meču 8. kola crnogorske Superlige, nanijevši joj prvi poraz, rezultatom 71:75.

Budućnost koja je večeras nastupila bez povrijeđenog Gordića, a tokom prvog poluvremena zbog povrede šake izgubila Popovića, na odmor je pošla sa 5 poena viška (38:33).

Barani su preokrenuli u trećem kvartalu (54:55), a potom se raspucali u četvrtom.

Mornar je pri vođstvu domaćina 59:55 u posljednjoj dionici napravio fantastičnu seriju 17:0, kojom je stigao do odlučujuće razlike (59:72).

Nalet zahuktalih Barana prekinuo je Gibson sa dva iskorišćena penala, a potom trojkom ulio domaćima nadu u preokret tri munuta prije kraja (64:73).

Pavićević je reagovao tajm-autom, ali nakon minuta pauze gosti nisu iskoristili napad, dok je na drugoj strani precizan bio ponovo Gibson, za -7 (66:73).

Tačku na pitanje pobjednika stavio je Nidam, koji je solo-prodorom odveo svoj tima na ndeostižnih 66:75 manje od dva minuta prije posljednje sirene.

Do kraja meča Podgoričani su parcijalom 5:0 uspjeli samo da ublaže poraz.

Najbolji u timu pobjednika sa 19 poena bio Vranješ, 14 ih je dodao Nidam, a 12 Reli-Ros.

U timu Budućnosti sa 16 pogodaka istakao se Gibson, a dva manje ubacio je Suad Šehović.