Leković predvodio Jedinstvo do pobjede protiv Danilovgrada

Napisao:  Pročitano 935 puta subota, 23 decembar 2017 22:21

Košarkaši Jedinstva zabilježili su veoma važnu pobjedu u 9. kolu ERSTE lige savladavši Danilovgrad nakon produžetka sa 100:97.

U veoma izjednačenoj prvoj dionici slavili su domaći dobivši je sa 18:17.

Bjelopoljci su se bolje snašli i u drugom periodu, te su na odmor otišli sa solidnih 6 poena razlike (37:31).

Danilovgrad bolje otvara drugo poluvrijeme, i zalihu Jedinstva gosti su istopili na samo poen zaostatka (55:54).

Velika je borba vođena u posljednih 10 minuta, a Danilovgrađani su uspjeli da ga dobiju minimalno izborivši dodatnih 5 minuta (80:80).

U produžetku više sreće i koncentracije imali su domaći koji su slavili sa ukupnih 100:97 zabilježivši veoma važnu pobjedu.

Arso Leković koji je u prvom poluvremenu imao 0 poena i indeks minus 5, meč je završio vjerovali ili ne sa 29 poena, 7 skokova i 4 asistencije i najzaslužniji za pobjedu Jedinstva.

Pored njega istakli su se Vuković sa 19, Fisik sa 14, Bošković sa 13 i Ljujić sa 12.

Kod Danilovgrada, standardno najbolji Dragoje Đoković sa 28 postignutih koševa, pratili su ga Ratković sa 22, Lalić sa 20 i Jovović sa 13.