Sutjeska u derbiju 8. kola nanijela prvi poraz Ulcinju

Napisao:  Pročitano 1776 puta subota, 16 decembar 2017 19:46

Košarkaši Ulcinja pretrpjeli su prvi poraz u 8. kolu ERSTE lige. U dvorani ''Bratsvo i jedinstvo'' u najjužnijem crnogorskom gradu, derbi kola pripao je nikšićkoj Sutjesci rezultatom 70:80.

Sutjeska je već u prvom poluvremenu usmjerila tok meča na svoju vodenicu (26:43), a nakon trećeg kvartala je bilo jasno da će dva boda otputovati u grad pod Trebjesom (46:64).

U posljednjih deset minuta Vujačićevi puleni uspjeli su da smanje zaostatak, ali ne i da ugroze pobjedu Todorovićeve čete, koja je tako upisala sedmi prvenstveni trijumf.

Najefikasniji u timu pobjednika bili su Amerikanci Habs i Džonson sa 20, odnosno 16 poena, a zapažen košgeterski učinak imali su Krivokapić i Čvorović sa po 12 i Lalović sa 11 pogodaka.

U poraženoj ekipi još jedan sjajan meč odigrao je Šeferd, autor 30 poena, 7 skokova i 6 asistencija, a izdvojili su se još i Milić i Bjeletić sa 11 i 10 koševa.