Zeta bolja od Kotora

Napisao:  Pročitano 963 puta nedelja, 12 novembar 2017 16:43

Košarkaši Zete upisali su pobjedu u 3. kolu Prve B crnogorske lige protiv Kotora rezultatom 95:81.

Ekipa sa Primorja bolje je otvorila utakmicu i prvu četvrtinu riješila u svoju korist sa (24:20).

Zećani su u dugom kvartalu odigrali sjajano u odbrani a lepršavo u napadau, što govori rezultat dionice (31:19).

Domaćin je otišsao na veliki odmor sa plus 9 (51:43).

Yeta a je i u nastavku utakimice, zdržala nivo igre i dodatno uvećala prednost na velikih 15 poena (73:58).

Do kraja utakmice Zeta je uspjela da sačuva stečenu prednost, i zasluženo da slavi konačnim rezultatom 95:81.

Najefikasniji kod Zete bio je sjajni Marko Koljevićsa 29 poena, a odlično izdanje imao je i Vladan Đukanović 20 poena bez promašaja ( 4/4 za dva, 2/2 za tri i 6/6 slobodna bacanja).

U poraženom sastavu najviše je pokazao Petar Crepulja sa 26 pogodaka.