Juniorska liga: Sutjesci gradski derbi protiv Anagastuma

Napisao:  Pročitano 517 puta subota, 21 oktobar 2017 00:24

Aktuelni juniorski prvaci Crne Gore, košarkaši Sutjeske, neporaženi su i nakon 4. kola juniorske lige. Taušanovi puleni savladali su večeras na otvaranju runde, u nikšićkom derbiju, ekipu Anagastuma, rezultatom 83:73.

Prvo poluvrijeme pripalo je izabranicima Nemanje Grabovice, koji su na odmor pošli sa 5 poena viška (37:42).

Ipak, domaćin je uspostavio kontrolu nad utakmicom u trećem kvartalu (58:55), a potom u završnih 10 minuta dokrajči načetog gradskog rivala.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Vulević sa 21 poenom, a pratili su fa Mijušković sa 19, Gardašević sa 15, te Goranović i Otašević sa po 10.

U poraženom timu istakli su se Dedović i Višnjić sa po 18, i Milić sa poenom manje.

Sutjeska-Anagastum 83:73 (19:22 18:20 21:13 25:18)

Sutjeska: Vulević 21, Zečević 1, Goranović 10, Gardašević 15, Kešeljević 2, Mijušković 19, Otašević 10, Buturović 1, Radulović 4.

Anagastum: Nenezić 2, Milić 17, Peković 4, Višnjić 18, Damjanović 3, Džaković 2, Matović 4, Đukanović 3, Dedović 18, Marojević 2.