Superliga kadeta: Budućnost prejaka za Primorje

Napisao:  Pročitano 1024 puta ponedeljak, 04 april 2016 22:13

U meču 8. kola kadetske Superlige košarkaši Budućnosti ubjedljivo su savladali Primorje u Herceg Novom rezultatom 66:91 (24:10, 10:21, 14:30, 18:30) i tako zadržali nepobjedivost u društvu najboljih.

''Plavi'' su, doduše, odigrali veoma lošu prvu četvrtinu, u kojoj su domaći najavili iznenađenje (24:10), ali su Drobnjak i drugovi konsolidovali redove u drugoj, uspjevši da do odmora priđu na samo posjed zaostatka (34:31).

U nastavku su se Podgoričani raspucali i ubacili čak 60 poena, što Novljani nisu uspjeli da isprate, pa im je peti superligaški poraz bio neminovan.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je sjajni Drobnjak sa 35 poena, a njemu uz rame bio je Brnović sa 22.

U poraženoj ekipi istakao se Obradović sa 27 poena, a istakli su se Branković i Ćurić sa po 11 pogodaka.

Primorje: Ćupić 7, Obradović 27, Konjević 4, Branković 11, Cvjetičanin 4, Ćurić 11, Milić 2.

Budućnost: Drobnjak 35, Brnović 22, Živanović 9, Vujović 5, Marković 4, Bakoč 8, Mićanović 1, Radusinović 7.