Juniorska liga: Nikšićki derbi pripao Anagastumu

Napisao:  Pročitano 450 puta subota, 27 oktobar 2018 15:50

Košarkaši Anagastuma savladali su danas u Nikšiću, u meču prvog kola Prve juniorske lige Crne Gore, gradskog rivala iz MNE Team-a, rezultatom 60:67.

MNE je bio bolji rival u prvih 20 minuta (42:35), a prednost je sačuvao do kraja treće dionice (55:50), da bi u posljednjem kvartalu došlo do pada u njegovoj igri.

Domaćin današnjeg susreta je postigao svega 5 poena u završnoj četvrtini, što je Anagastum iskoristio da dođe do prva dva boda.

Najefikasniji u timu pobjednika sa 20 poena bio je Višnjić, a pratili su ga Dedović sa 14 i Nenezić sa 10.

Ostali strijelci: Đilas 8, Butorović 4, Bulatović 8, Nenezić 4, Matović 1, Drašković 2.

U ekipi MNE Team-a istakao se Glomazić sa 27 koševa, a dvocifren je bio još Nikčević sa 13.

Ostali strijelci: Klikovac 3, Mrdak 1, Tošković 8, Žugić 8.