Juniorska liga: Mornar načeo sezonu pobjedom u Bijelom Polju

Napisao:  Pročitano 566 puta subota, 27 oktobar 2018 08:25

Košarkaši Mornara savladali su u prvom meču prvog kola novog izdanja Prve juniorske lige Crne Gore ekipu Jedinstva u Bijelom Polju, rezultatom 72:79.

Domaćin je vodio 24:18 nakon uvodnih deset minuta, a prednost je sačuvao do 'velikog odmora' - 41:38.

U trećoj dionici gosti iz Bara su preokrenuli rezultat u svoju korist (59:61), da bi u posljednjoj četvrtini pojačali odbranu, stigavši do prvog trijumfa u sezoni.

Najefikasniji u timu pobjednika sa 20 poena bio je Živanović, a pratili su ga Dragojević sa 16, Šušter i Popović sa po 11, te Vesković sa 10. U strijelce su se upisali još Cenović (9) i Bjelić (2).

U poraženoj ekipi istakao se Vučinić sa 24 pogotka, a dvocifren je bio još Raičević sa 18.

Ostali strijelci za Jedinstvo: Kljajević 8, Sadiković 9, Španjević 3, Kljajević M. 2, Kovačević 8.