Kadetska liga: Budućnost u 4. dionici slomila All Star i izborila finale

Napisao:  Pročitano 1063 puta nedelja, 27 maj 2018 00:29

Košarkaši Budućnost VOLI-ja savladali su u drugom polufinalnom meču završnog turnira kadetske lige Crne Gore ekipu All Stara 2014, večeras u podgoričkoj ''Kući košarke'', rezultatom 79:64 (19:21, 20:12, 12:19, 28:12).

All Star je sjajno parirao favorizovanim sugrađanima duže od 30 minuta, međutim razlika u kvalitetu je ispilivala u finišu i Budućnost se plasirala u finale, gdje će sjutra od 12 časova braniti titulu protiv Kotora.

Izabranici Miga Kovača su na ulasku u posljednju četvrtinu bili u minimalnom zaostatku (51:52), ali su u završnoj dionici pronašli energiju, riješivši parcijalom 28:12 pitanje pobjednika.

U timu finaliste izdvojili su se Žugić sa 24 i Milošević sa 23 poena.

Ostali strijelci za Budućnost: Jovanović 7, Radetić 8, Marinović 7, Folić 2, Jevrić 5, Radović 3.

Kokotovićevu ekipu predvodili su Bulatović sa 16, Bogojević sa 15 i Jovanović sa 14 pogodaka.

Ostali strijelci za All Star: Marković I. 3, Vukčević 2, Stojanović 8, Vojinović 6.