Juniorska liga: Mornar u finišu 1/4 finalne utakmice srušio Primorje

Napisao:  Pročitano 539 puta petak, 11 maj 2018 17:40

Košarkaši Mornara savladali su u drugom meču 1/4 finala završnog turnira Prve juniorske lige Crne Gore ekipu Primorja, rezultatom 86:81 (22:16, 20:27, 22:19, 22:19).

Barani su se u prvoj dionici odlijepili (22:16), ali su Novljani do odmora preokrenuli rezultat u svoju korist (42:43).

Mitrovićevi puleni su do kraja treće četvrtine vratili vođstvo (64:62), ali je bilo jasno da će neizvjesnost vladati do samog kraja.

Manje od dva minuta prije kraja semafor u podgoričkoj ''Kući košarke'', poprištu finalnog turnira, pokazivao je 76:74 u korist Mornara, koji je napravio seriji 6:0 i stekao nedostižnu razliku (82:74).

Jevtićevi izabranici su uspjeli da u samom finišu priđu na -3, ali su Barani iskoristili penale i potvrdili pobjedu i prolaz među 4 najbolje ekipe naše zemlje.

Najbolji u timu pobjednika sa 33 poena i 11 skokova bio je kapiten Kostić, a sa 20 poena pratio ga je Šušter. Istakli su se još i Rajović i Marljukić sa po 10 pogodaka.

U poraženom sastavu najefikasniji je bio Radojković sa 21 poenom, a pratio ga je Ćurić sa 19, uz 12 skokova. 18 pogodaka djelo su Konjevića, a 12 Prge.