Juniorska liga: Lovćen savladao Junior i izborio polufinale

Napisao:  Pročitano 1002 puta petak, 11 maj 2018 14:26

Košarkaši cetinjskog Lovćena prvi su polufinalisti juniorskog prvenstva Crne Gore. Cetinjani su danas u podgoričkoj ''Kući košarke'' u prvom meču 1/8 finala završnog turnira pobijedili ekipu Juniora, rezultatom 70:55 (15:14, 23:6, 13:18, 19:17).

Egal utakmicu gledali smo samo u prvoj četvrtini (15:14), nakon čega su Cetinjani u drugoj agresivnom odbranom prinudili ''Juniore'' na brojne greške, koje su na drugoj strani efikasno kažnjavali, stekavši do odmora pozamašnu zalihu (38:20).

U nastavku susreta Podgoričani su smanjili zaostatak do kraja treće dionice za 5 poena (51:38), ali u posljednjoj nisu imali snage za nešto više, pa su izabranici Veska Krivokapića prvi sebi prokrčili put među četiri najbolja U18 crnogorska tima.

U pobjedničkom sastavu istakao se Bogdanović sa 19 poena, sa 12 ga je pratio Parača, a 10 ih je dodao Martinović.

U poraženoj ekipi izdvojili su se Žugić sa 14 i Raičević sa dva poena manje.