Superliga kadeta: Mornar pobijedio Sutjesku, šansa za All Star

Napisao:  Pročitano 1061 puta utorak, 08 maj 2018 18:28

Košarkaši Mornara savladali su danas u Baru u utakmici posljednjeg 22. kola kadetske Superlige ekipu Sutjeske sa ubjedljivih 97:68 (24:25, 21:18, 22:13, 20:12), kojoj sada plasman na Fajnal-for zavisi od ishoda meča Montenegro - All Star 2014.

Utakmica je bila u egalu tokom prvih 20 minuta (45:43), ali su gosti neshvatljivo stali u nastavku, pa je domaćin potvrdio plasman među 4 najbolje ekipe ubjedljivim trijumfom.

Ukoliko večeras u Nikšiću All Star 2014 pobijedi domaći Montenegro, Podgoričani će se na završnom turniru priključiti Budućnosti, Kotoru i Mornaru, dok će u slučaju pobjede domaćina na F4 ići njihovi sugrađani iz Sutjeske.

U timu Mornara ponovo je briljirao tandem Dragojević (33 poena) i Vesković (23), dok je dvocifren bio još Vreteničić sa 10 koševa.

Ostali strijelci za Mornar: Bjelić 8, Vujošević 6, Stanišić 2, Šukurica 5, Glendža 2, Jovović 2, Kapa 2, Jovićević 2.

U gostujućoj ekipi 18 poena postigao je Vujović, dva manje dodao je Pavlović, a 10 Višnjić.

Ostali strijelci za Sutjesku: Vuković 9, Varajić 7, Mušikić 4, Čučković 2, Kaluđerović 2.