Superliga kadeta: Tomović i Franeta odveli Kotor na F4!

Napisao:  Pročitano 1191 puta ponedeljak, 07 maj 2018 11:44

Košarkaši Kotora savladali su sinoć u Podgorici ekipu All Stara 2014 u meču posljednjeg kola kadetske Superlige, koji je direktno odlučivao o učesniku na Fajnal-foru, rezultatom 69:72 (8:18, 18:15, 24:21, 19:18).

Važnost meča ''sasjekla'' je noge domaćinu u prvom kvartalu, što su gosti sa primorja iskoristili da steknu dvocifrenu zalihu (8:18).

Kokotovićevi puleni su se trgli u drugoj dionici i na odmor pošli sa -7 (26:33).

U trećoj četvrtini gledali smo brobu Bogojevića i Bulatovića (po 12 poena) sa jedne i Tomovića (13) i Franete (7) sa druge strane, koji su postigli sve poene za svoje ekipe, a All Star je u ovoj dionici smanjio zaostatak za još 3 poena (50:54).

U završnoj četvrtini domaćin jep okušao preokret, ali je Kotor izdržao i ostvario veliki uspjeh - plasman na finalni turnir kadetske lige Crne Gore!

All Staru ostaje nada da će Mornar na svom terenu poraziti Sutjesku, a da će oni u zaostalom meču pobijediti Montenegro u Nikšiću i na taj način obezbijediti mjesto među 4 najbolja tima u svom uzrastu.

Najbolji u timu pobjednika sa 33 poena bio je Tomović, Franeta mu je sa 26 bio fantastična podrška, a košgeterski doprinos su dali još i Milanko (8), Jokić (4) i Katurić (1).

U poraženom sastavu izdvojili su se Bulatović sa 25, Bogojević sa 24 i Jovanović sa 14, a u strijelce su se upisali i I. Marković (4) i Stojanović (2).