Budućnost druga na završnom turniru IMBL-a, Radunović u idealnoj petorci

Napisao:  Pročitano 315 puta sreda, 11 april 2018 16:17

Košarkaški klub Budućnost osvojio je drugo mjesto u Internacionalnoj Mini basket ligi, na kojem se takmiče dječaci rođeni 2006. godine i mlađi, izgubivši u finalu završnog turnira održanog 7. i 8. aprila u Sarajevu, od ekipe Zadra 34:28.

Prethodno su u polufinalu izabranici Nenada Miloševića lako savladali Široki, rezultatom 38:17.

U idealnu petorku turnira uvršten je bek podgoričkog kluba Marko Radunović.

Budućnost su u Sarajevu predstavljali sljedeći igrači: Kalezić, Todorović, Šoć, Ljiljanić, Radunović, Mugoša, Tomović, Bojanović, Rakočević, Đaletić, Poltiković, kao i pozajmljeni košarkaš iz KK Junior, Jošović i iz KK Anagastum, Mirković.

Na IMBL-u je ove sezone učestvovalo 8 ekipa (Budućnost, Dubrovnik, Koš, Zadar, Rudeš, Leotar, Široki, Rijeka), koja su se takmičila po jednokružnom sistemu (svako sa svakim), a iduće sezone će ovo takmičenje biti prošireno za još dvije ekipe, zagrebačku Cedevitu i Vodopad iz Jajca.