Superliga kadeta: Kotorani furioznom posljednom dionicom srušili All Star

Napisao:  Pročitano 491 puta utorak, 13 mart 2018 10:01

Košarkaši Kotora savladali su sinoć na svom parketu ekipu podgoričkog All Stara 2014 rezultatom 80:59 u utakmici 11. kola kadetske Superlige.

U čudnoj utakmici, sa velikim brojem preokreta, domaćin je odlučujuću razliku napravio u posljednjoj dionici, u kojoj je ubacio čak 35 poena.

Kotrani su u prvoj dionici stvorili dvocifren višak (25:15), a distancu od 10 poena sačuvali su do 'velikog odmora' (36:26).

Gosti su odreagovali u trećem kvartalu i preokrenuli rezultat u svoju korist pred završnu četvrtinu (45:47), ali su se siloviti Kotorani raspucali u posljednjih 10 minuta (posebno Tomović koji je u 4. četvrtini ubacio 17 poena), upisavši ubjedljiv trijumf.

Najbolji u timu pobjednika bio je Tomović sa 31 poenom, a podršku je imao u Milanku koji je dodao 21 i Crnogorcu (12).

U timu iz Podgorice izdvojio se Jovanović sa 27 pogodaka, a pratio ga je Marković sa 16.

Kotor - All Star 2014 80:59 (25:15, 11:11, 9:21, 35:12)

Kotor: Crnogorac 12, Milanko 21, Tomović 31, Jokić 8, Vujović 2, Franeta 6.

All Star 2014: Jovanović 27, Marković I. 16, Bulatović 8, Bujišić 4, Bogojević 2, Mićanović 2.