Superliga kadeta: Junioru triler u Bijelom Polju

Napisao:  Pročitano 547 puta nedelja, 11 mart 2018 09:27

Košarkaši podgoričkog Juniora porazili su juče u Bijelom Polju ekipu Jedinstva nakon velike borbe i dramatičnog finiša rezultatom 70:71 u meču 11. kola kadetske Superlige.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast Martina Šćekića, košarkaša Jedinstva koji je u 18. godini izgubio bitku sa teškom bolešću.

Martinovi drugovi i bivši saigrači istrčali su na teren dvorane ''Nikoljac'' u majicama sa njegovim likom, odavši na taj način poštu momku koji nas je prerano napustio.

Jedinstvo je u prvih 20 minuta bilo bolji rival i na odmor je pošlo sa 8 poena prednosti (45:37).

Junior je u drugom dijelu susreta pojačao odbranu i zaustavio izvanrednog Kljajevića, koji je u nastavku postigao svega 3 od ukupno 26 poena, počevši polako da topi prednost Koraćeve čete.

Na kraju treće četvrtine semafor u ''Nikoljcu'' pokazivao je plus 5 za domaće (60:55), a Podgoričani su u finišu posljednje uspjeli da pređu u vođstvo, koje više nisu ispuštali.

Jedinstvo je u samoj završnici imalo priliku da preko Kovačevića dođe do dva boda, ali je njegov šut stao na obruču, pa je Junior stigao do 4. superligaške pobjede.

Najbolji u timu pobjednika bili su Vučeljić sa 32 i Pejović sa 28 poena.

U redovima Bjelopoljaca izdvojili su se Kljajević i Veličković sa po 26, a solidan je bio Kovačević sa 12.

Jedinstvo - Junior 70:71 (19:20, 26:17, 15:18, 10:16)

Jedinstvo: Kljajević 26, Kovačević 12, Madžgalj 5, Veličković 26, Bošković 1.

Junior: Pejović 28, Vučeljić 32, Martinović 2, Savović 4, Gogić 3, Vlahović 2.