Superliga kadeta: Kotor namučio Budućnost, ''plavi'' nastavili pobjednički niz

Napisao:  Pročitano 536 puta četvrtak, 01 mart 2018 11:33

Košarkaši Budućnosti nastavili su sinoć pobjednički niz savladavši u Kotoru ekipu domaćina rezultatom 77:83 u meču 9. kola kadetske Superlige.

Podgoričani su na kraju ipak zadržali epitet nepobijedivosti u dosadašnjih devet odigranih kola, a Kotorani mogu biti ponosni na pruženi otpor, i žaliti za nekoliko detalja koji su presudili pobijednika.

Prva i druga četvrtina protekli su u znaku Kotora koji je na poluvrijeme otišao sa 11 poena prednosti 41:30 .

U drugom poluvremenu gosti su, između ostalog, pogodili 8 od ukupno 9 trojki na utakmici i napravili prednost koja je bila nedostižna za Kotor.

Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 60:60, a utakmica je završena sa rezultatom 77:83 za Budućnost Voli.

U timu pobjednika izdvojili su se Žugić sa 22, Milošević sa 19 i Kojičić sa 13 poena.

Kotor je predvodio Milanko sa 25, Crnogorac je ubacio 15, a Katurić 11 koševa.

KK Kotor - KK Budućnost Voli 77:83 (24.10; 17:20; 19:30; 17:23)

KK Kotor: Katurić M. 11, Franeta P. 2, Tomović L. 17, Jokić B. 5, Tomčuk B., Dževerdanović D., Rozer F., Milanko S. 25, Vujović V. 2, Crnogorac M. 15, Radanović S., Milovanović P.

Kk Budućnost: Žugić F. 22, Jevrić V. 7, Stijepović M., Radetić L., Milošević N. 19, Radović V., Folić B. 15, Marinović M. 4, Pešić M., Jovanović I., Rakočević N. 3, Kojičić D. 13.