Superliga kadeta: Montenegro nakon produžetka porazio Kotor

Napisao:  Pročitano 649 puta četvrtak, 08 februar 2018 14:30

Košarkaši Montenegra savladali su sinoć u Nikšiću vršnjake iz Kotora, u utakmici 4. kola kadetske Superlige, nakon produžetka, rezultatom 89:86.

Kotorani su bili mnogo bolji rival u prvih 20 minuta (27:39), ali se borbeni domaćin nije predavao, već je u nastavku topio zaostatak, uspjevši da do kraja regularnog dijela susreta izbori produžetak.

U dodatnih pet minuta Montenegro je nastavio u istom ritmu, pa su dva boda ostala u gradu pod Trebjesom.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Bulajić sa 23 poena, a još 4 igrača domaćih bila su dvocifrena: Gutović (15), Lalatović (15), Papović (14) i Aleksić (13).

U poraženoj ekipi Tomović je bio najefikasniji sa 25 poena, a podršku je imao u Katuriću i Franeti, koji su postigli po 18 pogodaka, te Milanku koji ih je dodao 16.

Montenegro - Kotor 89:86 (15:19, 12:20, 26:23, 20:11, 16:13)

Montenegro: Aleksić L, 13, Aleksić I. 4, Bulajić 23, Papović 14, Gutović 15, Lalatović 15, Pješčić 3, Zindović 2.

Kotor: Katurić 18, Franeta 18, Tomović 25, Milanko 16, Tomčuk 2, Crnogorac 7,