Juniorska liga: Junior u finišu savladao Primorje

Napisao:  Pročitano 493 puta ponedeljak, 05 februar 2018 00:13

Košarkaši podgoričkog Juniora savladali su večeras u meču 18. kola Prve juniorske lige Crne Gore ekipu Primorja nakon velike borbe, rezultatom 59:57.

Junior je u tvrdom meču, sa malim brojem poena uspio da u finišu ''iščupa'' dva boda, upisavši 10. trijumf.

Domaćin je u prvom poluvremenu stekao 9 poena prednosti (29:20), ali je veći dio zalihe prokockao u trećoj dionici u kojoj se razbudio ponajbolji igrač gostiju Radojković, koji je ubacio 13 od ukupno 21 poena cijele ekipe u ovoj četvrtini, za -4 (45:41).

Čvrsta košarka preselila se i u posljednji kvartal, u čijem su finišu domaći imali više sreće i nerava. Konačno, 59:57.

Najefikasniji u timu pobjednika bio je Žugić sa 15 poena, a dvocifren je bio još i Bailović sa 13.

U ekipi iz Herceg Novog istakao se Radojković sa 24 pogotka, a pratio ga je Prga sa 13.

Junior - Primorje 59:57 (14:8, 15:12, 16:21, 14:16)

Junior: Žugić 15, Minić 4, Vasiljević 8, Radović 5, Bailović 13, Rabrenović 6, Raičević 8.

Primorje: Gardašević 8, Ćurić 8, Radojković 24, Savković 3, Prga 13.