Superliga kadeta: Prvijenac Juniora u gradskom derbiju

Napisao:  Pročitano 461 puta nedelja, 04 februar 2018 11:43

Košarkaši Juniora savladali su sinoć, u okviru 3. kola kadetske Superlige, ekipu Studentskog centra u gradskom derbiju, rezultatom 70:64.

U prvoj dionici vidjeli smo ravnopravnu borbu rivala koji se dobro poznaju, jer su se ove godine već dva puta sastali u prvoj fazi, u kojoj je domaćin stekao poen viška (15:14).

Druga četvrtina u potpunosti je pripala ''Studentima'', koji su do odmora stekli dvocifrenu zalihu - 27:38.

Junior je u trećem kvartalu stegao redove u odbrani, zahvaljujući čemu je uspio da u posljednjih 10 minuta uđe sa dva posjeda minusa (42:48).

U završnom periodu razigrali su se Vučeljić i Pejović, što je, uz timski napor u odbrani, omogućilo domaćinu da preokrene i u uzbudljivom finišu upiše prvu superligašku pobjedu.

U pobjedničkoj ekipi istakli su se Vučeljić sa 26 i Pejović sa 20 poena.

U gostujućem timu Janković je ubacio 15, Vujičić i Vujačić po 13, a Titić 11 pogodaka.

Junior - S.centar 70:66 (15:14, 12:24, 15:10, 28:18)

Junior: Vlahović 7, Vučeljić 26, Savović 8, Popović 4, Pejović 20, Ćetković 5.

S.centar: Janković 15, Vlahović 5, Vujičić 13, Ivanović 2, Titić 11, Vujačić 13, Novaković 4, Redžepagić 3.