Juniorska liga: Sutjeska u derbiju kola slavila u Baru

Napisao:  Pročitano 852 puta nedelja, 17 decembar 2017 17:05

Košarkaši Sutjeske savladali su danas u Baru ekipu Mornara u derbiju 12. kola Prve juniorske lige Crne Gore, rezultatom 82:96.

U prvoj dionici obje ekipe su bile veoma raspoložene u napadu, pa je postignuto čak 58 poena, a Nikšićani su nakon prvih 10 minuta stekli prednost od 4 poena (27:31).

U drugom kvartalu gosti su potpuno preuzeli kontrolu, stvorivši do odmora dvocifrenu razliku (47:58).

Barani se nisu predavali, već su u trećem periodu igre odreagovali i prišli na dva posjeda zaostatka (70:76), ali su Taušanovi momci u posljednjih 10 minuta ponovo dodali gas i mirno priveli meč kraju.

Najefikasniji u timu pobjednika bili su Vulević sa 26 i Gardašević sa 25, a pratili su ih Goranović sa 15 i Mijušković sa 12 pogodaka.

U ekipi domaćina Kostić se istakao sa 26 poena, a zapažen učinak imali su Milošević sa 15, Živanović sa 11 i Marljukić sa 10 koševa.

Mornar - Sutjeska 82:96 (27:31, 20:27,  23:18, 12:20)

Mornar: Kostić 26, Tomašević 6, Rajović 9, Milošević 15, Živanović 11, Šušter 4, Karamanaga 1, Marljukić 10.

Sutjeska: Mijušković 12, Vulević 26, Gardašević 25, Goranović 15, Otašević 7, Kešeljević 2, Radulović 5, Lalović 4.