Juniorska liga: Sutjeska slavila u Bijelom Polju

Napisao:  Pročitano 542 puta subota, 11 novembar 2017 15:14

Košarkaši Sutjeske savladali su ekipu Centra danas u Bijelom Polju u meču 7. kola Prve juniorske lige Crne Gore rezultatom 62:81.

Nikšićani su u prvoj četvrtini stekli 3 poena viška (17:20), a značajnu razliku uspjeli su da steknu do kraja prvog poluvremena (28:44).

Gosti su sačuvali dvocifrenu zalihu do 30. minuta, prvenstveno zahvaljujući raspucanom Vuleviću, koji je u trećem kvartalu postigao čak 18 poena, od ukupno 32 (54:66).

U posljednjoj dionici domaćin nije uspio da ozbiljnije priprijeti Taušanovim momcima, koji su tako stigli do 6. prvenstvene pobjede.

Pored sjajnog Vulevića u timu pobjednika istakli su se Mijušković sa 20 i Lalović sa 10 koševa.

U poraženoj ekipi izdvojili su se Heldić sa 18, Bošković sa 16 i Čović sa 13 pogodaka.

Centar - Sutjeska 62:81 (17:20, 11:24, 26:22, 8:15)

Centar: Bošković 16, Čović 13, Vojinović 1, Peković 4, Heldić 18, Konatar 8, Bučan 2.

Sutjeska: Mijušković 20, Lalović 10, Butorović 7, Vulević 32, Zečević 8, Radulović 4.