Juniorska liga: Budućnost silna protiv Juniora

Napisao:  Pročitano 680 puta subota, 04 novembar 2017 20:09

Košarkaši Budućnosti savladali su u utakmici petog kola Prve juniorske lige Crne Gore ekipu gradskog rivala Juniora, sa ubjedljivih 68:111.

Interesantno je da je Vukmanovićeva četa nakon prvih 10 minuta imali 5 poena prednosti (27:22), a priključak su održavali do kraja prvog poluvremena (46:54).

Ipak, u nastavku su se Mijovićevi puleni razgoropadili i konstantno uvećavali višak, do konačnih plus 43.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Pajović sa 26 poena, a pratio ga je bivši ''Junior'' Popović sa 24. Istakli su se još Viktor Vujisić sa 16 i Raspopović sa 10 pogodaka.

U poraženoj ekipi najbolji je bio Popović sa 17 koševa, a dvocifreni su bili još Žugić i Raičević sa 13, odnosno 10 poena.

Junior - Budućnost 68:111 (27:22, 19:32, 10:23, 12:34)

Junior: Popović 17, Žugić 13, Raičević 10, Bailović 4, Bakoč 2, Šćepanović 2, Minić 2, Šimun 5, Radović 3, Vasiljević 5, Hrapović 1, Rabrenović 4.

Budućnost: Marković 7, Radusinović 9, Popović 24, Raspopović 10, Pajović 26, Šljivančanin 1, V. Vujisić 16, Jašović 7, Žugić 5, Bektešević 4, M. Vujisić 2.