Budućnost u finalu, Lovćen odolijevao 15 minuta

Napisao:  Pročitano 1726 puta petak, 17 februar 2017 18:35

U prvom polufinalnom meču crnogorskog Kupa košarkaši Budućnost VOLI-ja savladali su cetinjski Lovćen rezultatom 49:79, pa će sjutra u 19 časova braniti trofej osvojen prošle godine protiv boljeg iz meća Mornar - Teodo.

Cetinjani su večeras u Baru Podgoričanima odolijevali 15 minuta, ali su ''plavi'' u preostalom dijelu susreta veliku razliku u kvalitetu ipak pretočili u ubjedljiv trijumf.

Semafor u ''Topolici'' je nakon prve četvrtine pokazivao 13:14 za Budućnost, a Lovćen je u 13. minutu vodio 18:16, ali je tada uslijedila serija Podgoričana koji su do kraja poluvremena stekli dvocifren višak (25:38).

U nastavku je Budućnost dodala gas i do kraja treće dionice zalihu zaokružila na 20 poena (41:61), a u posljednjoj dionici je uvećavala prednost do konačnih plus 30.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Suad Šehović sa 16 poena, Popović ih je dodao 11, a Vranješ i Subotić po 10.

U poraženoj ekipi istakao se Knežević sa 15 poena, a pratio ga je Pajović sa 10.