Kup CG: Ulcinj preko Danilovgrada do 1/4 finala

Napisao:  Pročitano 1161 puta sreda, 04 novembar 2015 19:59

Košarkaši Ulcinja savladali su u meču 1/8 finala crnogorskog Kupa ekipu Danilovgrada rezultatom 82:91 i tako izborili plasman među 8 najboljih.

Veliki dio posla Ulcinjani su završili u prvoj četvrtini, kada su stekli 12 poena viška (20:32).

Tu su prednost gosti održali do poluvremena (35:47), a u trećoj četvrtini su je uvećali na nedostižnih 17 poena (52:69).

U posljednjoj dionici Danilovgrad je ublažio poraz, ali nije uspio da ozbiljnije priprijeti Ulcinjanima, koji će igrati u četvrtfinalu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je mladi Zdravko Bošković sa 26 poena (9 skokova), dok su odlični bili Miloš Petković sa 22 pogotka (8 skokova) i Nikola Ljujić sa 18 koševa.

U poraženoj ekipi briljirao je Lalić sa 28 poena, a dvocifreni su bili još Nikaljević (12), Vilotijević (11) i Kalezić (10).