Budućnost Voli po 11. put šampion Kupa Crne Gore

Napisao:  Pročitano 1732 puta subota, 17 februar 2018 19:03

Košarkaši Budućnosti VOLI odbranili su titulu u Kupu Crne Gore. Podgoričani su u sjajnom meču punom preokreta savladali Mornar 87:83.

Mornar je sjajno počeo meč pod dirigentskom palicom Dereka Nidama.

Omaleni plej prvo je pogodio trojku uz faul, a potom je razigrao Mićovića i Lukovića primoravši Džikića da odmah zatraži minut odmora (3:12).

Barani su održavali stečenu zalihu sve do pred kraj dionice kada "plavi" serijom 12:0 preokreću na 30:26.

Lendri je prvo trojkom donio vođstvo Podgoričanima 27:26, a potom je nakon izgubljene lopte gostiju, Sead Šehović uz zvuk sirene donio plus 4.

Budućnost je pri rezultatu 34:32 serijom 7:0 došla do rekordnih plus 9 (41:32).

Do kraja poluvremena gosti smanjuju na 51:46.

Barani preko Reli-Rosa smanjuju na 51:50, ali Budućnost odgovara trojkom Danila Nikolića (54:50).

Izabranici Mihaila Pavićevića su međutim bili u naletu, pa su parcijalom 14:2 došli do velikih 56:64.

U tim trenucima briljirali su Mićović, Ros i Luković.

Mornar je vodio i 64:70, ali su Podgoričani trojkom Lendrija pred posljednji kvartal prišli na 67:70.

"Plavi" preokreću preko Popovića i Gibsona na 72:70, ali Mornar preko Lukovića i Rosa ponovo dolazi u vođstvo (72:75).

Budućnost uspijeva preko Gibsona da izjednači rezultat na nešto više od 4 minuta do kraja (77:77).

Uslijedila su dva prazna minuta, nakon kojih Gordić iz polukontre polaže za 79:77.

Finiš je naročito bio uzbudljiv, Nidam je konačno pogodio za tri, ali odmah mu uzvraća Gordić sjajnom trojkom preko dvojice igrača (82:80).

Nidam je u narednom napadu čini se previše isforsirao šut za tri poena, nakon čega Vranješ pravi faul nad Gibsonom.

Američki bek oba puta je bio precizan sa linije penala, a za napad Barana ostalo je još dvadesetak sekundi.

Trener Mornara, Mihailo Pavićević zatražio je minut odmora nakon kojeg Nidam opet promašuje za tri, a Gibson sa linije bacanja odvodi "plave" na 85:80.

Brendis Reli-Ros brzom trojkom na 5 sekundi do kraja smanjuje na 85:83, ali Nikola Ivanović pogađa bacanja i donosi Budućnosti 11. trofej namijenjen pobjedniku Kupa Crne Gore.

Zoran Nikolić je proglašen je za MVP-ija kupa, dok je za najboljeg strijelca turnira nagrada priprala Dereku Nidamu.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Kajl Gibson sa 19 poena, pratili su ga Ivanović sa 15, Gordić sa 14, Zoran Nikolić sa 13 i Lendri sa 10.

Kod Mornara, Strahinja Mićović je postigao 21, dvocifreni su još bili Ros sa 18, Luković sa 17 i Nidam sa 16 poena.